Tag: бројка

Не стивнува бројот на новозаболени од Ковид-19, моментно активни 2921 случаи

Бројот на новозаболени лица со Ковид-19 и натаму останува троцифрен. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани нови 137 случаи, а Скопје и Куманово...

Во Франција расте бројот на лица заразени со новиот коронавирус кои...

Бројот на пациенти сзаразени со новиот коронавирус на интензивна нега во Франција беше 384 вчера, додека во петокот имаше 371. Тоа е вторпат во...

Опаѓа бројот на новодијагностицирани со Ковид-19 во државава

– Бројот на новодијагностицирани со коронавирусот во државава бележи намалување.Вчера беа регистрирани 87 нови случаи, завчера 127, а ден претходно 111 случаи.Вкупната бројка на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот