Tag: булевар

Пешак бил прегазен во близина на пешачкиот премин пред мостот Гоце...

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска, нешто по 11 часот, во центарот на Скопје.Пешак бил прегазен во близина на пешачкиот премин пред мостот Гоце...

Привремен сообраќаен режим на дел од скопскиот булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Поради изведба на градежни работи за поставување на вреловод од денеска ќе биде воведен времен режим на сообраќај на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј...

Опожарени автомобили на булеварот „АСНОМ“

Околу 9:10 часот утрово во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „АСНОМ“ на паркинг имало целосно опожарено патничко возило, потврдуваат од МВР за...

Воз прегази скопјанец на пругата пред надвозникот кај бул. „Србија“

Триесет и едногодишен скопјанец починал откако во него синоќа удрил воз додека се движел на пругата пред надвозникот на бул. „Србија“ во Скопје, потврдија...

Затворен за сообраќај булеварот кај Бит Пазар

Од денеска ќе биде затворен за сообраќај булеварот „Крсте Петков-Мисирков“ односно делницата во правец на Бит пазар, од крстосницата со булеварот „Гоце Делчев“ до...

ЈСП: Целосно затворен за сообраќај булеварот „Крсте Мисирков“ кон Бит пазар

Од Јавното сообраќајно претпријатие „ Скопје“ информираат дека, од утре, четврток (22.08.2019 година) од 8.30 часот, до петок (23.08.2019 година) до 8.30 часот, поради...

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во сообраќајката на...

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во тешката сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје.Несреќата, како што...

Екипи на Град Скопје засадија јавори и брези

Екипи на Град Скопје денеска засадија 42 висококвалитетни листопадни садници од видот јавор во дрворедот на булеварот 8.Септември, како и 20 садници од видот...

Нова пешачка патека долж булеварот „Кочо Рацин“

За еден месец се очекува да има нова пешачко-велосипедска патека на булеварот „Кочо Рацин“ во Скопје.Град Скопје и од Јавното претпријатие „Улици и патишта“...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот