Tag: бункер

Три откритија кои можат да го променат светот

Мистериите се насекаде околу нас. Многу од нив се запишани но сеуште за многумина не се достапни. Скриените библиотеки во текот на минатиот век...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот