Tag: бутел

Половина Скопје во недела без струја

Поради технички зафати во електро-системот на Град Скопје, во текот на престојниот викенд и вo понеделник, од 15 до 17 мај, без струја ќе...

Општина Бутел ќе додели сертификати на 50 наставници

– Во дворот на ОУ „Живко Брајковски“  денеска градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски ќе им додели сертификати на наставниците кои дадоа особен придонес...

Пожар во Бутел, гори поголема површина сува трева

Сува трева во моментот гори на полињата после населбата Бутел. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенира со три возила и десет пожарникари.Оттаму за...

Најмногу активни случаи и натаму во Чаир – 402, следат Гази...

Од новите 118 дијагностицирани со коронавирус од тестирањата во изминатите 24 часа, најголем број 55 случаи се од Скопје. Според податоците на Институтот за...

Новите 12 случаи со Ковид-19 во Скопје се од Гази Баба,...

Од 37-те новозаболени од Ковид-19 регистрирани во изминатото денонокие, 12 се во Скопје и тоа пет во општината Гази Баба, по два во Бутел...

Оружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Во полициска станица денеска во 17.47 часот О.И. пријавил дека на ул. „Христијан Тодоровски Карпош“, кај новиот дел после надвозникот од десна страна, од...

Без струја денес дел од општините Бутел и Чучер Сандево

Без електрична енергија денеска ќе бидат корисниците од дел од општините Бутел и Чучер Сандево.Од 9.00 до 15.00 часот без струја ќе бидат делови...

Познати можните противници на Пелистер и Бутел во ЕХФ-купот

Екипите на Пелистер и на Бутел по денешната ждрепка во Виена ги дознаа своите можни противници во второто коло од ЕХФ-купот.Бутел за противник ќе...

Мартин Димов нов ракометар на Бутел

Десното крило Мартин Димов е нов ракометар на Бутел Скопје.Тој потпиша договор на две години со клубот и ќе биде дел од екипата што...

Ракометарите на Металург во контролен натпревар го совладаа тимот на Бутел

Екипата на Металург го победи Бутел со 30:26 во тест натпревар одигран вчеравечер во салата „Автокоманда“.Металург на оваа средба настапи без Шпенде и без...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот