Tag: ВАДА

ВАДА ја суспендира Русија следните четири години од Олимписките игри и...

Извршниот комитет на Светската антидопинг агенција (ВАДА) ги прифати препораките на комитетот за усогласеност и ја отстрани Русија четири години од сите поголеми натпреварувања,...

Британецот Еванс позитивен на кокаин

Третиот рекет на Велика Британија, Даниел Еванс, падна на допинг тест затоа што користел кокаин. Тој на 24 април на турнирот во Барселона бил...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот