Tag: вакција

ЕУ ќе набавува и руска вакцина „Спутник“!?

„Европската унија јавно ја отфрли глобалната кампања за снабдување со вакцини од Русија за Ковид-19, како пропагандна од непожелен режим, но зад сцената, Унијата...

Вакцини против Ковид-19 Унгарија ќе набави од кинеската компанија Синофарм

– Владата на Унгарија соопшти дека вчера постигнала договор со кинеската компанија Синофарм за купување на вакцини против Ковид-19. Унгарија е прва земја-членка на Европска...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот