Tag: Валандовска ракијада

Валандовската ракијада одложена за подобри времиња

„Поради состојбата со пандемијата на Ковид-19, годинава се откажува и традиционалната манифестација ,,Валандовска ракијада“, соопшти денеска организаторот, општина Валандово.„Валандовската ракијада е исклучително важен настан...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот