Tag: Валенсија

Шпанија го враќа полицискиот час

Шпанските региони го враќаат полицискиот час, како и ограничувањата за дружење и ноќен живот за да го запрат брзиот пораст на бројот на новозаразени...

„Сребрена палма“ за „Врба“ на Манчевски во Валенсија

Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски ја освои престижната „Сребрена палма“ на филмскиот фестивал во Валенсија, Шпанија.Жирито на 35. издание на еден од најголемите европски...

Валенсија е фаворит за потписот на Ругани

Валенсија е фаворит за потписот на дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани, тврди „Кадена Копе“.Италијанскиот шампион нема намера да се потпре на него.Вест Хем, Фулам,...

Реал се справи со Валенсија за едно полувреме

Реал Мадрид забележа победа од 3:0 над Валенсија во судирот меѓу двете екипи од 29-то коло од Ла Лига.„Белиот балет“ реши сè во второто...

Силва го продолжи договорот со Манчестер сити

Фудбалерот на Манчестер сити, Давид Силва, го продолжи договорот со тој клуб до 2020 година, пренесуваат британските медиуми.Овој 31-годишен играч за врска во 2010...

Криминална војна за изгубени 200 килограми кокаин

Само благодарение на чиста среќа, во војната на два црногорски криминални кланови, „шкаљарски“ и „кавачки“, бројот на жртви, што намерни што случајни, во понеделникот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот