Tag: веб

Претставен новиот Samsung Galaxy Note8

Компанијата „Самсунг електроникс“ (Samsung Electronics) го претстави Samsung Galaxy Note8, паметен телефон од новата генерација. Galaxy Note8 има поголем бескраен екран, S Pen игла...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот