Tag: Вентура

Огнена бура: Пожари беснеат во Калифорнија, запалени 1.000 куќи

Илјадници пожарникари и денес ја продолжија борбата против честе шумски пожари кои и понатаму горат во Јужна Калифорнија.Во меѓувреме полицијата соопшти дека огнот ја...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот