Browsing: Демократски сојуз

Заменик-министерот за локална самоуправа, Зоран Димитровски, кој доаѓа од редовите на Демократскиот сојуз, поднел оставка од функцијата и ја доставил…

Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се потребни вонредни парламентрани избори. Рече дека ако…

„Лидерот на опозициското Движење Самоопределување (ВВ), Албин Курти ја повика најголемата косовска партија, опозицискиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК) и…