Tag: „Ени Јуниор“

Бродвејскиот мјузикл „Ени Јуниор“ во Филхармонија

Мјузиклот „Ени Јуниор“, кој првпат беше изведен на сцената на Бродвеј во 1977 година, денеска ќе биде одигран во Филхармонијата во преработка на македонски...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот