Browsing: италија

Синоќа околината на Неапол ја погоди земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала, јавува италијанскиот „Кориере дела сера“.…

Италијанската полиција ја запре, како што се верува, една од најстарите сообраќајни престапнички на сите времиња, која го управувала својот…