Tag: „Ковид – центри“

МЗ: Во ковид – центрите во болниците се лекуваат 512 пациенти

Во ковид – центрите во болниците во државава во моментот се лекуваат 512 пациенти. Од нив, 177 се во ковид – центрите во Скопје,...

Се затвораат ковид центрите, пациенти ќе се примаат само на „Пулмо“...

Поради намалениот број на пациенти, од денеска се затвораат сите ковид центри на Интерните клиники и во Комплексот Мајка Тереза, ковид позитивни пациенти ќе...

Во ковид центрите во Скопје има 25 нови пациенти, се лекуваат...

– Во ковид центрите во Скопје во изминативе24 часа се хоспитализирани 25 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 263 лица сомнителни и потврдени...

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани девет...

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани девет нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 260 лица сомнителни и...

Во ковид центрите низ Скопје- за 24 часа се хоспитализирани 18...

Во последните 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 18 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 355 лица сомнителни и...

Хоспитализирани 29 пациенти во ковид-центрите во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 29 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 370 лица сомнителни и потврдени...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 22 пациенти, вкупно...

„Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 22 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 375 лица сомнителни и потврдени за...

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 19 пациенти

„Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 19 нови пациенти поради компликации од Ковид-19. Вкупно 374 лица сомнителни и потврдени...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани 23 пациенти,...

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 23 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 356 лица...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти,...

„Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 44 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 441 лице сомнително и потврдено за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот