Tag: „Обнова на Македонија“

Мицкоски: Коалицијата за „Обнова на Македонија“ не обединува околу заедничка платформа,...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Скопје потпиша Договор за предизборна коалиција за „За Обнова на Македонија“ со 15 помали политички партии.Параф на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот