Browsing: објекти

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во интервју за Локално потенцираше дека раководство на МВР инвестирало 17 милиони евра за…

Независната угостителска комора (НУК) почна иницијатива за креирање иницијална понуда за издавање  глобален алтернативен крипто коин – крипто средства наменети…

Независната угостителска комора (НУК) соопшти дека од среда почнува со издавање на сертификат „Чисто и безбедно“ за угостителските објекти кои…

– Комисијата за заразни болести ќе препорача до Владата нов пакет рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21…