Tag: „Одам на лов“

Велешкиот театар со „Одам на лов“ викендов настапи на театарски фестивали...

Со најновата хит-комедија „Одам на лов“ од францускиот автор Жорж Фејдо, во режија на Деан Дамјановски, велешкиот театар „Јордан Х. К.-Џинот“ изминатиот викенд успешно...

Во велешкиот театар вечерва премиера на комедијата „Одам на лов“

На големата сцена на Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов“-Џинот“ вечерва од 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Одам на лов“ со поднаслов Комедија на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот