Browsing: путин

Доколку американските ловци Ф-16 учествуваат во конфликтот во Украина, полетувајќи од аеродромите во трети земји, тие аеродроми ќе станат легитимна…

Поранешната претставничка на Републиканската партија, Лиз Чејни, за Си-Ен-Ен изјави дека во Републиканската партија има „Путинско крило“, по последните изјави…

Рускиот претседател Владимир Путин одлучил да се кандидира на претседателските избори во земјата закажани за март 2024 година, а со…