Browsing: сдсм

ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните им нуди само празни ветувања, реагираат од владејачкиот СДСМ откако партијата на Христијан Мицкоски вчера ја промовираше…

Традиционалните коалициски партнери на СДСМ ја поддржуваат кандидатурата на Стево Пендаровски за претседател на државата. Како што соопшти партиската прес-служба,…

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за претседател на државата, соопшти партијата по денешната седница на…

Соопштение за јавност Убиство и запалено кафуле во Скопје само за неколку часа. Министерот и началникот на СВР Скопје, кадри…

Соопштение за јавност Со ДПМНЕ граѓаните имаат просечна плата од 22.000 денари. Во времето на ДПМНЕ просечната плата изнесуваше едвај…