Tag: „Тврдина-Таргет”

Ковид-19 го одложи денешното рочиште за „Тврдина-Таргет”

Обвинетиот Васил Исаковски во случајот „Тврдина-Таргет” е позитивен на Ковид-19, поради што е одложено денешното рочиште за овој предмет за масовното незаконско прислушување.Според здравствените протоколи,...

Ново рочиште за „Тврдина-Таргет”

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска продолжуваа судењето за предметот „Тврдина-Таргет”.Предметот е во фаза на презентирање сведоци.За денеска е предвидено да сведочат сведоци од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот