Tag: хонда

Мотоциклизам: Маркез со победа ја „завери“ круната

На последната трка од овогодинешниот светски шампионат во мотоциклизам, во најсилната класа, Мото ГП, триумфираше Шпанецот Марк Маркез возач на „Хонда“, пред Французинот Фабио...

Хорхе Лоренцо ја заврши кариерата

Шпанскиот мотоциклист и тројниот светски шампион Хорхе Лоренцо соопшти денеска во Валенсија дека ја заврпува кариерата во Мото ГП шампионатот. Лоренцо ова го соопшти пред...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот