Tag: хотели

Лажни предупредувањата за бомби во хотелите во Солун

Најмалку десет хотели во Солун вчера примија мејл од непознат испраќач со предупредување дека се поставени бомби што предизвика низа превентивни евакуации и проверки...

Хотелите од денеска повторно можат да примаат гости по КОВИД протокол

– Стапи во сила протоколот според кој од денеска хотелите повторно може да примаат гости. Хотелските капацитети беа затворени со мерките за спречување на...

Хотелите на „Ресорт Маврово“ подготвени за прием на гости

– Трите хотели, сопственост на Ресорт Маврово, се целосно дезинфицирани и подготвени за прием на гости. Од раководството на компанијата уверуваат дека се преземени...

Албанија од 1 јуни ги отвора копнените граници со соседите и...

Албанија од 1 јуни ги отвора копнените граници со соседите, како и хотелските плажи, додека на плажите на целото крајбрежје туристи ќе може да...

Black Weekends во хотелите во Солун

Кога сите имаат Black Friday, хотелите во Солун имаат не еден, туку два Black Weekends, соопштуваат од Сојузот на хотелиери на Солун најавувајќи ја...

Рама: Сите ќе бидат сместени во хотели, нема повеќе шатори

„Албанскиот премиерот Еди Рама на вонредна владина седница најави дека стручни тимови за проценка на штетите ќе започнат со работа денеска, и дека досега...

Хрватска: Растот на цените во угостителството ја подигна стапката на инфлација

Во Хрватска во јули оваа година потрошувачките цени се зголемија за 0,8 отсто на годишно ниво, што е нешто повисока инфлација од еден месец...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот