Tag: хотел

Осуммина загинати во пожар во хостел во Москва

Најмалку осум лица загинаа синоќа во пожар во зграда во Москва, соопштија руските власти, прецизираjќи дека пожарот избувнал во хостел.Првичните податоци укажуваат и дека уште...

Пет жртви во експлозија во хотел во Русија

Пет лица утрово загинаа во хотел во рускиот град Перм кога експлодирала цевка со топла вода од систем за греење, соопшти руското Министерство за...

Ноќ во хотел за едно евро, но под услов престојот да...

Јапонскиот хотел „Бизнис рјокан асахи” во градот Фукуока нуди ноќевање по цена од 130 јени (едно евро), но под услов – престојот во собата...

Хоспитализирани 46 лица по истекување на гас во хотел во Канада

Канадските власти соопштија дека 46 лица се пренесени в болница по истекување на јаглероден моноксид во хотел во градот Винипег, во провинцијата Манитоба.Најмалку 15...

И робот може да добие отказ: Јапонците „отпуштија“ необична машина

Пример дека и на роботите денес им е тешко да си ја задржат работата даде јапонскиот хотел „Хен На“, кој „отпушти“ половина од 243...

По победата над Аргентина, Французите „го запалија хотелот“

Необична забава на француските фудбалски репрезентативци во Русија го вклучи системот за тревога во нивниот хотел, во московска „Истра“. После победата во осмина финалето...

Лавина затрупа хотел во Италија

Снежна лавина се сруши на хотел во планинска област во италијанската регија Абруцо. Исчезнаа најмалку 30 луѓе, гости и вработени во хотелот.Лавината се случи...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот