Tag: христово

Г.Г. Стефан: Христовото воскресение не потсетува да размислуваме за своите постапки,...

Празникот на Христовото воскресение не потсетува да размислуваме за своите постапки и да се стремиме кон добродетелен живот и кон љубовта, која е најголема...

Заев со честитки по повод Велигден до верниците на Католичката црква

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев по повод христијанскиот празник Велигден, што го прославуваат верниците на Католичката црква, упати писмо со честитки...

Честитка за католичкиот Божик од претседателот на Собранието Талат Џафери

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери упати честитка по повод католичкиот празник Раѓање Христово - Божик до Католичката црква во Македонија, бискупот...

Честитка од Заев по повод католички Божик

 Премиерот Зоран Заев по повод католичкиот празник Христово раѓање Божик упати честитка до Киро Стојанов, Бискуп Скопски и Апостолски Егзарх на Светата Столица во Република...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот