Tag: Хуавеј

Камерата на Хуавеи Мејт 40 може да има иновативна оптика

– До крајот на годината, Хуавеи треба да лансира нови паметни телефони во серијата Мејт и почнуваат да се појавуваат информации за очекуваните модели....

Хуавеи планира да отвори фабрика во Европа

Кинескиот технолошки гигант Хуавеи планира компонентите за своите апарати да ги произведува во Европа.Информацијата доаѓа во момент кога лидерот во 5Г технологијата се бори...

Американците бесни на Германија: „Ние не сме Кина!“

Американскиот амбасадор во Берлин, Ричард Гренел ја критилуваше денеска германската влада дека во дебатата за можното учество на кинескиот „Хуавеј“ во изградбата на 5Г...

Хуавеј: Нема намалување на производството на паметни телефони

„Кинескиот технолошки гигант Хуавеј ги отфрли наводите за привремено запирање на производството на паметни телефони, додека компанијата се обидува да ги преброди последиците од...

Хуавеј: САД ја потценуваат нашата сила

„Основачот и извршен директор на Хуавеј, Рен Женгфеи изјави дека САД ја „потценуваат” неговата компанија.„Американскиот политички персонал според сегашните процедури покажува дека ја потценува...

Основачот на „Хуавеи“ предвидува двојно повисоки приходи во следните пет години

Според Рен Женгфеи, тешкотиите со кои е соочена компанијата денес нема да влијаат врз нејзиниот бизнис.Основачот на кинескиот технолошки гигант Хуавеј вели дека компанијата најверојатно...

Јапонија ќе забрани владини набавки на опрема од кинеските „Хуавеј“ и...

Јапонија планира да ги забрани владините набавки на уреди и опрема од кинеските компании „Хуавеј“  и „ЗТЕ Корп“, за да ја зголеми својата заштита...

Во Канада уапсена финансиската директорка на „ХУАВЕЈ“

Потпретседателката и главна финансиска директорка на „Хуавеј“, Менг Ванжу е уапсена на 1 декември во Канада, објавија денеска американските медиуми.Менг, која е ќерка на...

Хуавеј го претекна Епл по производство на телефони

Се чини дека на кинеската компанија Хуавеј конечно и успеа нејзиниот план да го престигне Епл и доаѓањето на второто место на табелата на...

Ериксон би можел да отпушти 25.000 работници

Шведскиот производител на опрема за мобилни мрежи Ериксон би можел да отпушти околу 25.000 работници надвор од Шведска како дел од програмата за штедење,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот