Tag: хуманитарна помош

Институциите во Северна Македонија се организираат за собирање помош за Украина

Институциите, претпријатијата, фирмите, стопанските комори и граѓаните од Северна Македонија од неодамна почнаа акција за собирање на хуманитарна помош за луѓето во Украина. До...

Црвениот крст со хуманитарна помош во повеќе градови

Црвениот крст утрово испрати тимови за одговор при катастрофи за логистичка поддршка и прва помош на граѓаните и тимовите кои гасат пожар на територија...

Хуманитарна помош за социјално ранливи семејства во Берово

Хуманитарната организација „Свети Спас”, додели 30 пакети со производи за социјално ранливи семејства во Берово.Целта на оваа акција, како што информираа од општината, е...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот