Tag: хуманитарци

Грција: 24 хуманитарци обвинети за шпионажа

Хуманитарни активисти кои во Грција учествуваа во спасување мигранти и бегалци, вклучувајќи еден Сириец, ќе излезат во четврток пред грчкиот суд заради обвинение за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот