Tag: Цветанка Иванова

Собранието ја донесе завршната сметка за Буџетот

Собранието со 92 гласа за, ја донесе завршната оценка за буџетот за 2016 година откако пратениците од ВМРО ДПМНЕ се откажаа од збор.Пратениците на...

Цветанка Иванова предложена за генерален секретар на Собранието

Цветанка Иванова, правник и поранешен пратеник од СДСМ, е предложена за генерален секретар на Собранието на Република Македонија. Именувањето на Иванова денеска е на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот