Tag: централен

Централен митинг на Нова демократија во Атина

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, а според истражувањата на јавното мислење, веројатно и новиот премиер на Грција, Кирјакос Мицотакис,синоќа, во Атина одржа централен...

Утре истекува рокот за поднесување годишни сметки

Утре истекува рокот на самостојните вршители на дејност за поднесување годишни сметки во хартиена и електронска форма до Централниот регистар.Согласно Законот за трговски друштва...

Ќе се субвенционираат микро, мали и средни претпријатија

Денеска Министерството за економија објави јавен повик со кој започна аплицирањето за субвенционирање на микро, мали и средни претпријатија, кои вработуваат над 3 лица....

Груевски: Луѓе од партијата направија предавство на партиските интереси

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ чија неотповиклива оставка денеска беше потврдена на вториот ден од 16. Вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ што се одржува во Валандово,...

Груевски: ЦК може да реши за евентуални предлози за промена на...

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејбук профил во врска со последните случувања во партијата и отвореното писмо од група членови на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот