Tag: Чарлс Гарет

Димитров до британскиот амбасадор: Ти благодариме за сѐ Чарлс

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, го прими во проштална посета амбасадорот на Обединетото Кралство, Чарлс Гарет.Димитров на средбата ја истакнал значајната улога на...

Манчевски и Гарет потпишаа Меморандум за проект за модернизација на јавната...

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и амбасадорот на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Чарлс Гарет, денеска, во просториите...

Рејчел Галовеј ќе биде новата амбасадорка на Британија во Македонија

Нова амбасадорка на Велика Британија во Македонија, ќе биде Рејчел Галовеј.Таа, доѓа на местото на досегашниот амбасадор Чарлс Гарет и ќе стапи на функција...

Парламентарното мнозинство е подготвено да ја реализира граѓанската волја

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорите на Германија, Велика Британија, Шведска и Холандија, Кристине Алтхаузер, Чарлс Гарет, Матс Стафансон и Ваутер Пломп.На...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот