Tag: чекори

Стоев: Софија очекува конкретни чекори од Скопје за трајно исполнување на...

Шефот на бугарската дипломатија Светлан Стоев денеска на прес-конференција во Софија со неговиот хрватски колега Гордан Грлиќ Радман изјави дека за Бугарија главен надворешно-политички...

Кремљ презеде чекор со кој Путин може да ја задржи власта

Кремљ отвори можност за промена на рускиот Устав откако е предложено јакнење на моќта на Парламентот, што е чекор кој би можел да ја...

Чавушоглу: Очекуваме конкретни чекори за ФЕТО

Премиерот Зоран Заев ја официјализираше поканата за лидерска средба, која како што предложи би се одржала во петок во Клубот на пратениците. Засега присуство...

„Следните чекори кон НАТО“ – специјален семинар за Република Северна Македонија

Во Собранието денеска и утре ќе се одржи „Специјален семинар за Република Северна Македонија – Следните чекори кон НАТО“.Воведни обраќања покрај претседателот на Собранието...

„Северна Македонија светилник на мирот, да продолжи да чекори по зацртаниот...

Охрабрување земјава да продолжи по патот по кој чекори со цел да претставува светилник на мирот, прифаќањето и плодна интеграција на култури, религии и...

Димитров за МИА: Со посветеност ќе ги убедиме и противниците на...

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров ги објаснува следните чекори на земјата откако денеска се потпиша пристапниот Протокол за членство во НАТО, но и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот