Tag: Челси

Тотална лудница на дербито Челси-Тотенхем: Тухел и Конте во клинч (ВИДЕО)

Фудбалерите на Челзи и Тотенхем одиграа неверојатно лондонско дерби, а после вистинската фудбалска бура конечниот резултат беше 2:2.Се започна со гол во 19....

Куртоа уште пет години во Реал

Белгискиот голман Тибо Куртоа го продолжи договорот со Реал Мадрид до летото 2026 година. „Ова ќе биде четврта сезона во клубот на моите соништа. Се...

Тухел ќе добие нов договор од Челзи

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, може да го продолжи договорот со клубот. Според новинарот Фабрицио Романо, управата на клубот има намера да му понуди на...

Потегот на Гвардиола на доделувањето на медалите го воодушеви светот

Пеп Гвардиола и неговиот Манчестер сити вчеравечер немаа причини за задоволство затоа што во финалето на Лигата на шампиони беа поразени од Челси (0:1)....

Лондон обоен во сино: Падна Манчестер сити

Фудбалерите на Челси ја освоија овогодинешната Лига на шампиони победувајќи го Манчестер сити со резултат 1:0. Од стартот на натпреварот, Челси ја имаше контролата на...

Вилијан ќе го обнови договорот со Челси

Бразилскиот фудбалер Вилијан ќе остане во Челзи.Според „Sky Sports“, 31-годишниот играч ќе го обнови својот договор со лондонскиот клуб.Новиот договор ќе биде пресметан до...

Челси е подготвен да го продаде Канте за 70 милиони евра

Челси е подготвен да го продаде својот играч од средниот ред Н’Голо Канте за 70 милиони евра, според „Екип“.Според весникот, кандидати за 29-годишниот француски...

Челси го сака Нојер

Англиски Челси го сака во своите редови голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер.Нојер има договор со Баерн до 2021 година, но не сака да...

Лукаку го напушта „Олд Трафорд“

Милански Интер го означи напаѓачот на Манчестер јунајтед, Ромелу Лукаку, како замена за извесното заминување на Мауро Икарди ова лето, пренесува весникот Тутомеркато. Како што...

Челси тргна во лов на Кутињо

Еден Азар го напушта Челси и се сели во Реал Мадрид за 100 милиони евра, а англискиот клуб сака сите тие пари да ги...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот