Tag: членство

Курц побара ЕУ да ги прекине преговорите со Турција

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц повика на запирање на преговорите за членство на Турција во Европската унија.„По референдумот во Турција не можеме...

Германија даде согласност за влез на Црна Гора во НАТО

Германскиот Бундестаг го усвои Нацрт законот за протоколот за пристапување на Црна гора во НАТО, пренесува РТЦГ.Во соопштението на сајтот на германскиот парламент се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот