Tag: шамари

Одложено рочиштето за „Шамарите во Центaр”

Најстариот предмет на СЈО, насилство и шамари во центар, и денеска не почна во Кривичниот суд поради отсуство на обвинет. Обвинетиот Александар Трајковски, вработен...

Судењето за предметот „Насилство во Центар“ одложено за 2 февруари

Во Кривичниот суд Скопје денеска се одложи судењето по предметот на Специјалното јавно обвинитество „Насилство во Центар“, бидејќи согласно новиот распоред за работа на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот