Tag: шампањ

Русија „си го заштити“ шампањското

Повеќето енофили веруваат дека пенливото вино се нарекува „шампањ“ само ако потекнува од истоимената област во Франција, и ако се произведува според одредени прописи....

Бизарен инцидент: Нервозна Швајцарка приземји авион во Штутгарт

Германската полиција соопшти дека патнички авион „Ербас А320“ кој бил на пат од Москва за Цирих денеска непредвидено слетал на аеродромот во Штутгарт затоа...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот