Tag: Шангај Шенхуе

Тери си заминува од Челзи на крајот од сезоната

Лондонски Челзи нема да му понуди нов договор на Џон Тери, со што искусниот 36 годишен дефанзивец на крајот на сезоната ќе го напушти...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот