Tag: шкода

Хит на француските патишта: Приватните пресретнувачи поефикасни од полицијата

Откако се воведени во 2017 година, приватните пресретнувачи во Франција станаа голем хит, а од полициските се поефикасни и до 20 пати. Споредбено со полициските...

„Шкода“ ја покажа новата „октавија“

Чешкиот производител на автомобили „Шкода“, под закрила на германскиот концерн „Фолксваген“, продолжува да ги освојува пазарите со нови модели. Така, во подготовка е четвртата генерација...

МВР доби 45 „шкоди“ од Чешка

Во Министерството за внатрешни работи денеска беше предадена чешката донација од 45 возила марка „Шкода“, вредна околу милион евра.Возилата ќе ги користат граничната полиција...

Борба за титулата автомобил на годината

Престижниот избор „Светски автомобил на годината 2017“ влегува во завршна фаза. Жирито составен од 75 новинари од 22 земји од светот одбра десет автомобили...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот