Tag: шмек

Корона-трендови: Леб со шмек на пиво

Бидејќи рестораните, пабовите и баровите во Германија беа затворени поради пандемијата, една пиварница во Дизелдорф остана со вишок од 6.000 литри од своето препознатливо пиво...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот