Tag: штетни гасови

Кина лансираше сателит за детекција на јаглерод-диоксид

Кинеските власти лансираа сателит кој ќе ја бележи концентрацијата на јаглерод-диоксид, јави агенцијата Синхуа и додаде дека сателитот ќе проверува дали државите го почитуваат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот