Tag: штетност

„Џонс Хопкинс“: Докажана штетноста на „локдаунот“, мал ефект врз смртноста за...

Американски истражувачи идентификуваа непобитни докази за штетата од „локдаун“, како и итната потреба, да се забрани за време на пандемија, пренесува Фокс њуз.Според истражувачите...

Пушењето при поголеми жештини е поштетно

Пушењето за време на потоплите периоди е особено штетно, поради зголемениот токсичен ефект, изјави Евгениј Брун, одговорен нарколог во руското Министерство за здравство.„Пушењето е...

Предолгото седење пред телевизор – штетно за срцето

„Предолгото седење пред телевизор го зголемува ризикот од срцеви заболувања, како и од висок крвен притисок и дијабетес. Американските научници тврдат дека луѓето што...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот