Tag: џандарис

Турските воздухопловни сили го бомбардираа Африн

Турските воздухопловни сили денеска го бомбардираа градот Африн, 65 километри од Алепо во Северозападна Сирија, при што загинаа најмалку три лица.Во понеделникот, 13 лица...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот