Tag: Џемс Бонд

Обожаватели на „Џејмс Бонд“ бараат одложување на премиерата на новиот филм

– Обожаватели на серијалот „Џејмс Бонд“ во отворено писмо побараа одложување на првото прикажување на новиот филм „Не е време за умирање“ (No Time...

Почина Роџер Мур, популарниот Џемс Бонд

Сер Роџер Мур, почина на 89 годишна возраст во Швајцарија по кратко боледување од рак, соопшти неговото семејство. Познат по својата улога како специјалниот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот