Tag: Џил Бајден

Џил Бајден позитивна на Ковид-19

Белата куќа соопшти дека првата дама на САД Џил Бајден е позитивна на коронавирус, додека тестот на претседателот Џо Бајден бил негативен.Џил Бајден (72)...

Џил Бајден во посета на Романија и Словачка

Првата дама на САД, Џил Бајден, од 5 до 9 мај ќе ги посети Романија и Словачка за да се сретне со американски дипломати...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот