Tag: Џозеф Бајден

Се огласи Бајден: „Ракетата не е истрелана од Русија!“

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека ракетата во која загинаа две лица во Полска најверојатно не била истрелана од Русија.Бајден го изјави ова...

Шолц и Бајде се согласни: Состојбата во Украина е сеуште сериозна

Германскиот канцелар Олаф Шолц и американскиот претседател Џозеф Бајден се согласни во оценката дека состојбата во Украина е „исклучително сериозна“, бидејќи сеуште постои ризик...

Тихановска на средби со Бајден и Блинкен

Опозицискиот белоруски лидер Светлана Тихановска изјави дека денеска планира да се сретне со претседателот на Соединетите Американски Држави, Џозеф Бајден и со државниот серкретар...

Премиерот Заев се сретна со американскиот претседател Џозеф Бајден

Македонскиот премиер Зоран Заев денеска во Брисел, на маргините на Самитот на НАТО, се сретна со американскиот претседател, Џозеф Бајден, за кого ова беше прва...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот