Tag: Џон Кирби

САД запознати со примирјето во Алепо, се следи состојбата

Американскиот Стејт департмент соопшти денес дека е запознат со извештаите за договореното примирје во опколениот град Алепо за што посредуваа Турција и Русија.Во соопштението...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот