Tag: Џорди Бартомеу

Сменет првиот човек на кошаркарската Евролига

Џорди Бартомеу повеќе нема да биде член на Управниот одбор на кошаркарската Евролига, беше одлучено на состанокот на клубовите акционери. На состанокот на сите 11...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот