Tag: Џорџ Сорос

Груевски: Предвремени парламентарни избори за излез од кризата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска заедно со партиска делегација составена од Никола Попоски, Никола Тодоров, Антонио Милошоски, Илија Димовски и Александар Николоски оствари...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот