Tag: 175

Казни за 175 возачи во Општина Центар

– Министерството за внатрешни работи вчера на територијата на Општина Центар изрече вкупно 175 мерки, меѓу кои 16 за возење без возачка дозвола.Како што...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот