Tag: 2.562

Во САД изминатото деноноќие потврдени 2.562 смртни случаја

Во изминатите 24 часа во САД се регистрирани 2.562 починати лица од Ковид-19, што е најголем број смртни случаи за еден ден од април...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот