Tag: 2017

ДИК ќе го утврдува изгледот на гласачкото ливче

Државната изборна комисија попладнево на седница ќе ја утврдува формата и содржината на гласачкото ливче за Локалните избори 2017.На дневен ред е и Предлог...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот